Produksjoner

Seanse arrangerer kunstneropphold der vi støtter kunstproduksjoner under utvikling. Vi bidrar gjennom å gi tid, utstyr, ressurser, rom, møter med andre kunstnere og veiledning. Seanse har støttet over 100 norske kunstproduksjoner for barn og unge.

11.12.2018

A-prosjektet

Eivind Reierstad og Alexandre Guimarâres

Performance/dans – 16-19 år

11.12.2018

Space is the place

Thea Ericson Aarnes, Silje Lindberg og Hans Uhre

Vandreforestilling – 10-12 år

11.12.2018

The Birds

Mari Moe Krysinska, Live Strugsta), Martin Mulholland, Alessandra Felli og Meysam Abbas Hosseini

Teater – 16-20 år

11.12.2018

Micro & Macro

Satoshi Haga and Rie Fukuzawa

Teater/dans – 13-19 år

11.12.2018

Det Ville Europa

Kyrre Evjenth Slind, Unn Catodotter Fyllingsnes og Audun Austli

Historiefortelling/musikk – 13-15 år

11.12.2018

Bak lukkede dører

Amy Pender og Martijn Joling

Dans – 13-15 år

11.12.2018

De glemte mytene

Aimée V. Kaspersen, Lisa Thun, Ingunn Elverum og Bjørnar Hestem Braastad

Forestilling – 8-12 år

11.12.2018

Når alt jeg egentlig ville var at du holder rundt meg

Katja Brita Lindeberg Produksjoner

Forestilling – 16-19 år

07.12.2018

Foto på Alt

Galina Manikova

Alternativt fotografi – 5-19 år

07.12.2018

Afghanistans modige geit

Buzak Chini

Eventyrfortelling – 3-6 år

07.12.2018

Lurveleven

Skrål og Skrammel

Fortellerteater – 3-7 år

27.06.2018

Svartepetter

Vegar Vårdal, Øyonn Groven Myhren, Cathrine Bothner-By og Ulrik Gaston Larsen

27.06.2018

Den kulturelle mottaksbaggen

Kaja Glenne Lund og Roza Moshtagi

27.06.2018

Hallo, er jeg noen her?

Inger Bakke, Marit Kaldhol, Liv Dysthe Sønderland og Magnar Åm

27.06.2018

Mareritt/Drømmeritt

Marianne Ek Hagen og Andrea Skotland

27.06.2018

Looking for Henrik

Teater Joker: Jannik Bonnevie, Ingri Enger Damon, Celine Berge Foyn, Irene Lecomte, Preben Rognve , Haakon Strøm og John Emil Jørgensrud

27.06.2018

Vesen

Thale Kvam Olsen og Kristine Roald Sandøy

27.06.2018

Jordbærkake

Nelly Winterhalder

27.06.2018

Les for Livet!

Siri Beate Fossum og Kim Helge Strømmen (Nynorsk kultursentrum: Ragnhild Nabben og Synnøve Marie Sætre)

27.06.2018

Today I choose joy

The Krumple: Jo Even Bjørke, Jonathan Levin, Louisa Hollway og Vincent Vernerie

27.06.2018

Billett til paradis

Melanie Dahl, Renata A. Christensen, Andreas Medbøe Thoresen og Nelly Winterhalder

27.06.2018

Tegn til rom

Mai Cecilie Venaas og Linn Christine Wennersten

27.12.2017

Maher midt i dalen

Øystein Frøyland

27.12.2017

Fiskarkona og døtrene hennar

Guri Aasen

25.12.2017

sand-varme-pust-berøring

Maria Almås Frantzsen og Ruth Hol Mjanger

25.12.2017

Jenta som mista namnet sitt

Emilie Mordal og Karoline Bergh Ellingsen

14.12.2017

Globus 3

Tina Lægreid Olsen, Camilla Hole og Magnus Murphy Joelson

14.12.2017

Verken Fugl eller Fisk

Lise Hovik, Tor Andreas Haugerud, Siri Gjære, Ibrahim Fazlic og Gunhild Hjertaas

Musikkforestilling –

14.12.2017

Et

Ingvild Storhaug, Jenny Maria Svensson og Amund Ulvestad

Musikkteater

16.08.2017

Ravn

Torunn Wold, Paulo Serantes, Caroline Støyva Eriksen, Annika Vestel, Sara Enger Larsen

16.08.2017

Blake, Bjørnson, Bjerke og beatsa

André Hadland, Eirik Blåsternes og Johann Grimstvedt

16.08.2017

Unfolding realms

Dalija Acin Thelander

Installasjonskunst

16.08.2017

Oxytrain

MovingMoment –Nina Biong og Katja Schia

Dans – teater

16.08.2017

Lydforskerne

Vilde Sandve Alnæs og Inga Margrete Aas

Samtidsmusikk

16.11.2016

Iridal

Ann Sofie Godø, Jan Martin Gismervik, Fredrik Rasten og Natali Abrahamsen Garner

Samtidsmusikk og lysinnstallasjon

16.11.2016

Kaja Duo Kaja

Kaja Constance Rogers og Kaja Fjellberg Pettersen

Klassisk musikk

16.11.2016

REK

Anna Gjendem, Mathilde Øverland, Jo Einar Sterten Jansen og Hilde Fjerdingøy

Folkedans

16.11.2016

Pakken

Inger Gundersen, Charlotte Grundt, Knut Steen, Hedda Munthe og Dag H. Engebråten

Teater

16.11.2016

HAIKU

Stian Omenås, Karin Augusta Nogva og Endre Ruset

Performance

16.11.2016

Schismogenesis

Tony Tran, Antero Hein og Maja Hannisdal

Dans

16.11.2016

Fire Friheters Fanzine

Karen Helga Maurstig og Bess Frimodig

Grafikkverkstad

16.11.2016

Musikkdetektivens magiske mikrofon

Halvard Bjørkås

Musikk

16.11.2016

Hallo, møt Snabel

Chriss Therese Gjerde Granberg, Bendik S. Nordgaard, Jock Maitland, Eric J. Zimmerman

Figurteater

16.11.2016

Festen

Nina Lill Svendsen, Christer Tornell, Trude Leirpoll, Erlend Rolvsjord, Quyen Nguyen

Dans

30.08.2016

Å falle av verden

Thale Tornes, Oscar Gee, Katja Henriksen Schia og Katinka Rydin Berge

Teater

30.08.2016

Kamerarommet

Werner Anderson

Foto – camera obscura

30.08.2016

Reven og ulven

Line Starheimsæter, Ellen Andreassen, Hildur Kristinsdottir og Nelly Winterhalder

Teater

30.08.2016

Piggsveis

Kristine Myhre Tunheim, Jonas Delerud, Alexander Rindestu, Morten Røsrud og Jenny Svensson

Teater

30.08.2016

Lygarkveld med berre sanne historier

Wilhelm Støylen og Astrid Elise Sæterøy

Teater

30.08.2016

Unbearable facts

Liv Dysthe Sønderland

Visuell kunst – grafikk

30.08.2016

Ghost Town

Hiba Harashog Jumana Dabis, Palestina

Film

30.08.2016

Black and White

Riham Isaac, Palestina

Dans

30.08.2016

Flifli and Flifla

Helena Helena Krinal and Sinan Mansour

Teater

30.08.2016

Alle har så mye

Øystein Ulsberg Brager, Kari Saanum, Khalid Mahamoud, Eline Sørbøe Opsahl

Dokumentarteater

30.08.2016

Ein nordmann likar ikkje å vera våpenlaus

Per Magnus Finnanger, Per Olav Hoff Mydske og André Jarnvig Jensen

Rap-lyrikk

30.08.2016

Le og les!

Frøydis Flotve og Ingeborg Stige

Litteraturformidling

30.10.2015

Om bare Lyseblå kunne bli superhelt

Katja Brita Lindeberg, Dagfinn Tutturen, Martin Mulholland, Eirik B Torsethaugen og Thale Kvam Olsen

Teater

30.10.2015

En mørk hemmelighet

Inger Bakke og Mangnar Åm

Crossover

30.10.2015

Skyggeland

Åsa Hillingseter Løyning og Astrid Elise Sæterøy

Teater/moderne skyggeteater

27.10.2015

Grandma på brua

Berit Rusten og Ragnhild By

Site specific teater

27.10.2015

Do not feed the trolls

Oda K Nyfløtt, Jo Even Bjørke og Vincent Vernerie

Teater

27.10.2015

Gjøkungen

Andrea Rydin Berge, Sebastian Haugen, Katinka Rydin Berge

Konsert/fortelling

27.10.2015

Innbilte behov

Vivian Martinsen

Visuell kunst/foto/verksted

27.10.2015

Kua og subjektet

Terese Longva og Harald Dyrkorn

Verkstad

27.10.2015

Recycling the Past

Hrafnhildur Einarsdóttir, Emelie Wångstedt og Martina Francone

Dans

27.10.2015

Forsøksordningen

Morten Liene og Eivind Seljeseth

Scenekunst/performance

27.10.2015

Der kleine Harlekin

Vestnes Kulturskule

Musikk/dans/fortelling

27.10.2015

Å lage et videomaleri

Eva Ljosvoll

Video/billedkunst/verksted

27.10.2015

Dei et ikkje sjokoladepålegg i krigen

Ingunn Røyset

Litteraturformidling/dramatiserin

27.10.2015

Rami og Yuli

Animalske produksjoner

Figurteater/performance

26.10.2015

Tormod Haugen

Karen Tømte

Litteraturformidling

29.06.2015

Jorda rundt på 29 bokstaver

Fabularium Produksjoner

Installasjon/teater

01.12.2014

I et speil, i en gåte

Ine Harang

Workshop. 8.-10. klasse.

01.01.2014

Kjære mamma

Vera Holte, Elisabet Aars og Kristina Kjeldsberg

Teater.

01.01.2014

Improopera

Marita Kjetland Rabben og Maren Myrvol

Musikk/teater.

01.01.2014

Arlette Rouge

Lana Paic og Kirsti Ulvestad

Akrobatikk/performance.

01.01.2014

Dilettantens Forferdelige Flid

Pernille Dahl Johnsen og Magnar Arn Blix Rudi

Teater og animasjon.

01.01.2014

Ratsplats

Karin Svensson og Camilla Rud

Klovning.

01.01.2014

Kakerlakken med den stygge frakken… og hodet fullt av triste tanker

Martine Grande, Ragne Grande, Kristofer Blindheim Grønskog og Maja Sandmo

Teater og animasjon.

01.01.2014

Leketøyskassen

Monika Solheim og Gabrielle Barth

Teater. 0-3 år.

01.01.2014

Jørvaas

Kjetil Jerve og Bendik Baksaas

Musikk.

01.01.2014

HÆ?

Rasmus Rohde, Ane Aas, Ingeborg Sanders, Live Strugstad og Madeleine Nilsen

Teater.

01.01.2014

I Slipped Inbetween Two Wor(l)ds

Søvnløs – Maja Roel, Lowri Rees og Erlend Hammer Hanssen

Performance og workshop.

01.01.2014

BZZ et insektliv

Karoline Isaksen

Dukketeater.

01.01.2014

Blink / Reset

Einy Aam Sparks, Tyler Sparks, Kevin Ho, Uta Takemura and Sarah Cameron

Dans.

01.12.2013

Human knitting machine

Ingun Myrstad

Kunstverksted – 10-12 år

01.01.2013

Slepp

Solveig Styve Holte, Marte Reithaug Sterud, Ann-Christin Berg Kongsness, Hanna Gjermunrød, Fanny Holmin og Solveig Fagermo

Dans – 13-15 år

01.01.2013

Doktor, kan det være AIDS?

Teater Bank I Bordet

Teater – 13-19 år

01.01.2013

Den kulturelle barnehagesekken

Anne Cathrine Lande og Liva Mork

Visuell kunst – 0-3 år

01.01.2013

Is-slottet

Mai-Britt Wagnhild, Marita Kjetland Rabben, Cathrine S. Brun, Ane Aas og Gunnar Fretheim

Musikkeventyr – 5-6 år

12.01.2012

Kartzoogoogle

Anne Beite

Billedspråk. 12-16 år.

01.01.2012

Vera Vrang

Kristin Opdan og Håkon Brynjulvsrud

Teater.

01.01.2012

Isbjørnpappaen

Katja Brita Lindeberg og Ingeborg Dugstad

Teater. Ungdom / elever på videregående.

01.01.2012

Det svares

Trond Davidsen

Bokprosjekt. Ungdom.

01.01.2012

Jeg er en skiløper

Siri Brock Johansen

Roman. 8.-10. klasse.

01.01.2012

Duen

Modus ensemble – Ylva Sjaastad, Cathrine Bothner og Gro Siri Ognøy Johansen

Scenekunst med middelaldersang, fortelling og billedkunst. 4.-5. klasse

01.01.2012

Mobile tegninger

Tulle Ruth Koefod-Jespersen

Tegninger/teknologi. 6-9 år og 10-13 år.

01.01.2012

Fly på en søndag

Ida & Ida – Ida Maria Kjeldsen og Ida Johannesen

Dans/teater. 3-8 år.

01.01.2012

Antechamber

Verkstedet – Andreas Ihlang Berg, Miriam Jacobsen, Benjamin Lønne Røsler, Tuva Vaage Brådalen og Hans Kåre Sjøstrøm

Fysisk/eksperimentelt teater. 15-19 år.

01.01.2012

KALABASS!

Deoran – Anneke Bjørgum og Adama Barry

Musikkteater. 1-3 klasse.

01.01.2012

When the frogs sing

Kyuja Bae, Ioannis Lelakis, Fernanda Soeiro Castelo Branco, Grith Ea Jensen og Yujin Kim

Eksperimentelt teater med lukt og lyd. For små barn.

01.01.2012

Asbjørnsen og Moe

Jon Arne Arnseth og Per Magnus Barlaug

Fortellerteater. 3-10 år.

01.01.2012

Rommet i Klassen

Moderne jazzdans for ungdom.13-19 år/voksent publikum.

01.01.2012

I slipped in between wor(l)ds

Maja Roel, Lowri Rees og Erlend Hammer Hansen

Scenekunst / film. 8. -10. klasse.

01.01.2012

Harlekins farfar

Karin Augusta Nogva og Leo Resnes

Fortelling/animasjonsfilm.

01.01.2012

Fjernstyrt

Sarah Christine Sandberg og Alexander Martinsen

Teater/performance. Ungdom fra 15-19 år

01.01.2012

En som Josefine

Hege Holmqvist og Hilde Stavnem Børud

Teater. Videregående skole.

01.01.2012

Den magiske maske-maskinen

Ingunn Myrstad

Kunsthåndverk workshop. 8.-10. klasse.

01.01.2012

Lille Peiken Skyggefanger

Karen Tømte, Sturla Valldal Rui og Hanna Ekstrand

Teater. 1.-4. klasse.

01.01.2012

Bird in a Cage

Camilla Ediassen og Kristin Bolstad

Musikk, komposisjon, improvisasjon-workshop. Videregående skole.

01.01.2012

The Pip and the Pap show

Gerd Laugesen og Stine Marcinkowski

Poesi / dans. 5-12 år

01.01.2011

365 degree dancer

Sentrifugal films

Dansefilm, tverrfagelig

01.01.2011

Lyrikk og musikk

Øysteins Salhus, Jens Arne Molvær, Bjørnar Myhr og Fanny Holmin

Konsert/workshop for unge i psykiatrien

01.01.2011

Den blå stuten

Barbro Djupvik og Dymphna Darcy

Installasjonsteater

01.01.2011

Reisen i fangenskapet

Panter tanter – Berit Rusten og Jan Morten Sandvik

Performance

01.01.2011

Verk

Liv Marie Skaare Baden og Katinka Brodin

Teater

01.01.2011

Hallo i Kosmos

Teater Tinghuset

Teater/musikk

01.01.2011

Lydrommet

Parallax

Meditativ forestilling/lyskunst/musikk

01.01.2011

Ord i bevegelse

Veronica Salinas, Elisabeth Helland Larsen og Tina Soli

Teater / bok

01.01.2011

Say something

H2dance

Dans/sang

01.01.2011

Harlekins Rom

Karin Augusta Nogva

Papirklipp/fortelling

01.01.2011

Tungvekterne- en barnebok

Lene Helland Rønningen, Marte Huke og Nina Eida Holtan

Illustrasjon/tekst

01.01.2011

Artist books

Jorunn Mulen

Visuell kunst

01.01.2011

Ny musikk for små folk

Hanne Rekdal, Stine Sørlie og Gudrun Faleide Fristad

Samtidsmusikk/Improvisasjon

01.01.2011

Faust for kids

Hildur Kristinsdottir og Mathilde Holdhus

Teater

01.01.2011

Transworld airlines

Salongteatret

Teatermonolog

01.01.2011

Den nye kunsten

Happy Monks

Performance/teater

01.01.2010

No reference land

Ellen Johannesen og Trond Winterkjær

Dans

01.01.2010

Under barnehagen

Anne Mali Sæther, Jonas Delerud og Morten Olausen

Teater

01.01.2010

Nattsvermar

Un-Magritt Nordseth, Gyrid Axe Øvsteng, Rune Rebne, Ludvig Elblaus, Kathrine Tolo, Jean Vincent Kerebel, Lars Jacob Holm og Anne E. Kokkinn.

Teater

01.01.2010

Vill og snill

Søvnløs – Maja Roel og Lowri Rees

Film/danseteater

01.01.2010

Hemmeligheten

Tiril Pharo

Interaktivt teater

01.01.2010

nonSTOP

Teater nonSTOP

Teater

01.01.2010

HVA i all verden?

FortellerJAZZ – Ylva Sjaastad og Torgrim Mellum Stene

Fortellerkunst/improvisasjon

01.01.2009

Baron von Munchausens elleville eventyr

Teater Joker
Teater

01.01.2009

Fett

Renata Aleksejunaite

Teater

01.01.2009

Siste akt

Teater Syklus
Teater

01.01.2009

Ned under mosen med deg menneske

Marianne Skjeldal og Øystein Elle

Dans

01.01.2009

Struktur

Solveig Styve Holte og Bente Alice Westgård

Dans

01.01.2009

Artist Book

Jorunn Mulen og Karen Helga Maurstig

Visuell kunst

01.01.2009

Et bilde av Jeanne d`Ark

Stella East
Tverrfagelig

01.01.2009

A kind of Silvery Poetry

Jorunn Mulen

01.01.2009

Bårghild

Happy Monks Productions

Teater

01.01.2009

Kunst – eventyr og virkelighet

Reinhardt Søbye

01.01.2009

Salt´n´pepa serverer den tredje sjimpanse

Søstrene Andrews og Maria D. Ramvi
Teater/performance

01.01.2009

Farlig å bøye seg ut

De damene

01.01.2009

Den kvite hjorten

Tindra

01.01.2008

Fiskeboller i karri 2

Hanna Hilt
Utstilling/installasjon.

01.01.2008

Drømmebok

Vibeke Sjøvoll.

Tegne- og bokverksted. 2.-7. klasse.

01.01.2008

Siste akt

Temte productions – Camilla Belsvik.

Teater. 8-10. klasse, videregående.

01.01.2008

Løype

Solveig Styve Holte og Hanna Gjermundrød

Interaktiv forestilling med dans og musikk i kirkerommet. 6 – 8 år.

01.01.2008

Spill

Knut Alfsen, Agnes Schou og Espen Rud

Musikkteater/figurteater. 4.-9. år.

01.01.2008

Ein visuell blogg

Marit H. Akslen

Tekstilverksted. 8. klasse

01.01.2008

Ei forteljing om fargar

Jorunn Mulen.

Visuell historiefortelling. 6 – 9 år.

01.01.2008

ALT FLYTER

Jarle Rasmussen.

Litteraturformidling med foto (bok). 8.-12. klasse

01.01.2008

Krig – fra individuell tapperhet til terrorisme

Reinhardy Søbye.

Visuell kunst. 14-19 år.

01.01.2008

Kirka forteller

Kåre Rånes

Interaktiv forestilling. 5.-7. klasse

01.01.2008

Øyet

Liv Dysthe Sønderland

Visuell kunst/videofortelling. 8. – 10. klasse.

01.01.2008

Farlig å bøye seg ut

De damene – Gro Malones, Siw Urå, Linnéa Fiske, Maya Løken

Dans. 1-10. klasse

01.01.2008

Klagesang til en dør

Eline Sundal og Hazel Eilertsen.

Samtidsmusikk (cello og sang). Barn 3-12 år.

01.01.2008

Sirkelen

Eli Svenning og Kyrre Slind.

Lyd- og bildeverksted. 5.-7. klasse

01.01.2008

En grimm halvtime

Kompani Sæterøy – Astrid E. Sæterøy og Bendicte Clausen

Fortellerteater. 1.-7. klasse

01.01.2008

Fra null til tull

Møremusikerane – Lene Mordal, Audun Skorgen, Inger Bakke og Stian Omenås

Musikalsk lek med tall, dikt og jazz. 1.-7. klasse.

01.01.2008

Et innblikk i min familie

Anne Berntsen

Billedkunst. 1. – 10. klasse.

01.01.2008

Sloway

Zedenka og Geir Brungot

Dans og foto

01.01.2008

Fiskeboller i Karri

Hanna Hilt og Jo Anne Alvis

01.01.2008

Den unge Hamsun

Arve-Gunnar Heløy.

Musikkhistorie med framføring. 4. klasse og oppover (med differensiering)

01.01.2008

Å være i livet

Aldateateret – Jeanette M. Kjær, Nina E. Bøe.

Scenekunst (manusutvikling). Videregående skole.

01.01.2008

Jenta, mammaen og søpla

Holte Produksjoner – Vera Holte, Elisabet Hagli Aars, Anitha Asbjørnsen, Liv Anne Bjurgren

Teater. Barn 9 år +

01.01.2008

Keramusikk

Jon Halvor Bjørnseth og Birte Kittelsen.

Kreativt verksted («From mud to music»). 8.-10. klasse

01.01.2008

Kunst og natur

Eve Lis Eikrem.

Keramikk (kunstdesign/håndverk). 5.-7. klasse.

01.01.2008

Zapplabb

Mareke Joosten, Martin van Gastel, Anette Dolva, Jan Roos,
Ron Jagers, Harmen Zijp

Danseteater (Dans/film/video/musikk). Barn 4-6 år.

01.01.2008

Verdensarvprosjekt i Nordal

Ingvild Hansen Nystad, Ottar Andre Anderson, Marit Moltu, Liv Dysthe Sønderland, og 5.7.klasse i Nordal.

Foto, video og billedlige handlinger.

01.01.2007

Kopi rett i rom

Marit Moltu

Tegneverksted. 5.-10. klasse.

01.01.2007

Salaam – Shalom, om krig og fred og sånn

Kristi Furubotn og Ove Storland

Fortellerteater. 5.-10 klasse.

01.01.2007

Det store hjartet

Marit Ihle og Ingvild Haga

Fortellerteater. 5.-8. klasse.

01.01.2007

Dans – video

Geir Brungot og Zdenka Svitekova

Fysisk dans og projisering på stort lerret. 8.-10. klasse og videregående.

01.01.2007

Henrik møter Henrik

Kulturproduksjoner – Karen Høie, Svein Gundersen og Henrik Høie

Fortellerteater. 5.-10. klasse.

01.01.2007

Hvepsen

Nina E. Bøe

Teater. Videregående skole.

01.01.2007

Englefeber

Happy Monks – Inger Bakke, Klaus L. Bergli, Tor Arne Ursin, Eva Bakkeslett, Yurgita Miezelyte og Jo Inge Nes

Musikkteater. 5.-8. klasse.

01.01.2007

Storebror Henrik og Olaf Liljekrans

Kattas figurteaterensemble – Anne Helgesen og Lasse Åkerlund

Figurteater. 5.-10. klasse.

01.01.2007

Tangent

Fabula Rasa – Marius Kolbenstvedt, Boya Beckman og Nina Ovyssy

Performance. Videregående skole.

01.01.2007

Portretter…

Ottar André Anderson og Bjørn Sætre

Audiovisuell utstilling. 12 år +.

01.01.2006

Svarte vinger

Lise Knudsen

Fortellerteater. 8.-10. klasse og videregående.

01.01.2006

Svanene over Irland

Kulturproduksjoner – Karen Høie, Svein Gundersen og Martine Lund Hoel

Teater.

01.01.2006

Merkesteinane

Dag Roland og Pål Aam.

Undervisningsopplegg (DvD og hefte) til film. 8.-10. klasse.

01.01.2006

KLAPP

Boa scenekunst – Elisabeth Helland Larsen

Scenekunst – film. 5.-7. klasse.

01.01.2006

Klær skaper folk og Flaskedukke

Astrid Runde Saxegaard og Pernille Jensen Stoltze.

Tekstilverksteder. 1.-10. klasse.

01.01.2006

Kreativ kakafoni

Birte Hege Owusu-Addo

Rytmeverksted. 1.-7. klasse.

01.01.2006

Øyet

Liv Dysthe Sønderland

Videokunst. 5.-7. klasse.

01.01.2006

Portretter…

Ottar André Anderson.

Audiovisuell utstilling. 12 år +.

01.01.2006

Trillefolket

Teater Joker – Kari Ramnefjell, Haakon Strøm, Nils Petter Mørland, Ragnhild Gjems og Nils Petter Underland

Teater. 1. – 5. klasse.

01.01.2006

Sara vil bli stjerne, seinere: Om svin og høns – kjærlighetshistorie

Eldrid Johansen, Camilla S. Haug, Elisabeth Vatn og Karianne Kjærnes.

Musikkteater. 1. – 7. klasse

01.01.2005

Inn i Peer Gynts rike

Klomadu – Karen Høie, Svein Gundersen og Martine Lund Hoel.

Musikkteater. 1.-7. klasse.

01.01.2005

Ord – bilde

Marianne Skjong

Visualisering av ord.

01.01.2005

Kreativ verksted

Hege Sørdal

01.01.2005

Kort samtale med morfar

Anne Berntsen og Maryam Azimi

Fortelling med videoopptak. 8.-10. klasse.

01.01.2005

Den lange pølsemiddagen

Hexagon – Christine G. Prøys og Pål Prøys

Teater.

01.01.2005

Haugtussa

Teater Vi To – Karoline Isaksen og Ragnhild Vannebo

Teater. 8.-10. klasse og videregående skole.

01.01.2005

Dokument Ibsen

Temte productions – Rune Temte og Marcelino Valiente

Teater/performance. Videregående skole.

01.01.2005

Anna 1900

Nina E. Bøe og John Roald Pettersen

5.-7. klasse.

01.01.2005

Fortellerteater

Bjørn Erik Hansen og Rais Neza Boneza

Performance. 8.-10. klasse.

01.01.2005

Første skoledag

Marita Bett Jensen

Kunstverksted med silketrykk og leire.

01.01.2004

Dokument Ibsen

Temte productions – Rune Temte og Marcelino Valiente

Eksperimentelt teater. Videregående skole.

01.01.2004

Fortellerteater

Herøydamene – Guri Aasen, Nina E. Bøe og Hege Sørdal Longva

01.01.2004

Samspel

Møremusikerar – Bjørnar Myhr og Webjørn Sæter

Musikk.

01.01.2004

Teater

Teater Joker – Kari Ramnefjell, Martin Danziger og Jarl Flaaten Bjørk.

Teater. 5.-7. klasse.

01.01.2004

Danseforestilling

Gunhild H. Kvangardsnes og Hanne Kornberg

Dans.

01.01.2004

Litteraturformidling

Elyas Poorgolam

7.-10. klasse.

01.01.2004

Teater

Hexagon – Christin Grilstad Prøys og Pål Prøys

Teater.

01.01.2004

Inn i Peer Gynts rike

Klomadu – Karen Høie, Svein Gundersen og Martine Lund Hoel.

Musikkteater. 1.-7. klasse.

01.01.2004

Visualisert litteraturformidling

Frøydis Kvåle og Henning H. Bergsvåg

01.01.2004

Litteraturformidling

John Roald Pettersen

1.-7. klasse.